Powiększanie ust, wypełnianie ust  Gdańsk

kwashialuronowyPowiększanie, wypełnianie i modelowanie ust w Gdańsku, w profesjonalnym gabinecie kosmetycznym Bell Visage Med& Spa w Gdańsku. Zabiegi wykonuje kosmetyczka, absolwentka Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego, mgr Ewelina Miodek.

Piękne, zmysłowe, pełne usta nie muszą być jedynie marzeniem. Nie każda kobieta została obdarzona przez naturę w usta, które spełniałyby jej oczekiwania. Dlatego w takiej sytuacji warto pomyśleć o tym, aby usta nieznacznie powiększyć, nadać im wspaniały wygląd i jeszcze zwiększyć swoją atrakcyjność oraz pewność siebie.

W gabinecie kosmetycznym Bell Visage Med& Spa Gdańsk używamy kwasu hialuronowego, który służy do powiększania, wypełniania i modelowania ust, a także do wypełniania i usuwania zmarszczek.

Kwas hialuronowy jest naturalnym składnikiem (polisacharydem) obecnym w skórze i w innych tkankach. Jest to kluczowy komponent macierzy międzykomórkowej. Pomaga utrzymać nawilżenie i elastyczność skóry, a dziś również ma bardzo szerokie zastosowanie w medycynie estetycznej.

Zabiegi z użyciem kwasu hialuronowego głównie stosuje się do wypełniania zmarszczek (bruzdy nosowo-wargowe, kurze łapki wokół oczu, zmarszczki poprzeczne nad ustami, czy innych które wymagają korekcji), a także do powiększenia, wymodelowania czy skorygowania kształtu ust.

Kwas hialuronowy ma swoje zastosowanie w wielu dziedzinach i obszarach medycyny estetycznej, cieszy się ogromnym zainteresowaniem wśród kobiet głównie ze względu na bezpieczeństwo i świetne rezultaty.

Główne wskazania do zastosowania kwasu hialuronowego to:

 • wypełnienie fałdu nosowo – wargowego
 • modelowanie i powiększanie ust
 • zaznaczenie konturu ust
 • unoszenie kącików ust
 • usuwanie zmarszczek wokół ust
 • korekta asymetrii twarzy
 • Jak długo utrzymują się efekty powiększania ust? Efekty zabiegu powiększania ust, usuwania lub wypełniania zmarszczek, utrzymują się od 6 do 12 miesięcy i mogą być podtrzymane poprzez powtarzanie zabiegów raz lub dwa razy w roku.

  Powiększanie ust Gdańsk / Jak wygląda zabieg

  Zabieg wypełniania, modelowania lub powiększania ust polega na wprowadzeniu w formie żelu, kwasu hialuronowego w miejsce, które zamierzamy zmienić. W efekcie tego zabiegu skóra zostaje wygładzona i przywrócone zostaje jej prawidłowe nawilżenie. W zależności od oczekiwań istnieje możliwość poprawienia konturu, zwiększenie objętości wargi górnej lub dolnej oraz podniesienia kącików ust.

  Wszystkie zabiegi, w tym powiększanie ust i wypełnianie zmarszczek nie wymagają specjalnego przygotowania ze strony pacjenta. Ponieważ kwas hialuronowy wprowadza się do skóry niezwykle cienką igłą, dla podniesienia komfortu pacjenta skórę przed zabiegiem można znieczulić.

  Zabieg powiększania ust lub usuwania zmarszczek trwa do 30 min, a efekt jest natychmiastowy. Bezpośrednio po zabiegu skóra może być lekko zaczerwieniona i obrzęknięta. Objawy te ustępują w ciągu kilku godzin lub kilku dni od zabiegu.

  Z wiekiem jakość tkanki łącznej ulega pogorszeniu, a ilość kwasu hialuronowego zmniejszeniu. Dzięki zastosowaniu zabiegów z zakresu medycy estetycznej z użyciem specjalistycznych preparatów najlepszych marek nasza skóra odzyskuje sprężystość, znikają niedoskonałości i zmarszczki, a twarz odzyskuje młody i pełen blasku wygląd.

  Działanie
  Preparaty do wypełniania kwasem hialuronowym mają postać krystalicznego, bardzo plastycznego i elastycznego żelu, który po wprowadzeniu do skóry wypełnia zmarszczkę, dając bardzo naturalne efekty. Podawane są bardzo cienkimi igłami co zmniejsza doznania bólowe. Po wstrzyknięciu żelu w linię zmarszczki lub w usta preparat wiąże wodę i powiększa objętość danej okolicy. Podany kwas hialuronowy w pełni integruje się ze skórą pacjenta i nie zakłóca jej naturalnych funkcji, umożliwiając swobodny przepływ substancji odżywczych. Efekt estetyczny widoczny jest natychmiast po zabiegu i utrzymuje się zwykle od 6 do 18 miesięcy. Po tym czasie kwas hialuronowy ulega naturalnemu wchłonięciu (czyli biodegradacji). Pomimo wchłonięcia się preparatu widoczna jest znaczna poprawa jakości skóry poprzez regenerację struktur międzykomórkowych, poprawę elastyczności i jej napięcia.

  Procedura zabiegu
  Preparat kwasu hialuronowego wstrzykuje się bardzo cienką igłą. Procedura przebiega po uprzednim znieczuleniu stomatologicznym lub specjalnym kremem. Zabieg trwa maksymalnie do 30 min. Po zabiegu wykonuje się lekki „masaż” manualny wyrównujący rozmieszczenie preparatu w tkance.

  Wskazania: poziome zmarszczki czoła, zmarszczki gładzizny, modelowanie policzków (wolumetria), fałdy wargowo-nosowe, zmarszczki palacza, wypełnienie zmarszczek w okolicy oka, linie marionetki, powierzchowne zmarszczki twarzy, szyi i dekoltu, kształtowanie brody, zwiększenie objętości (np. konturu oraz czerwieni wargowej ust, modelowanie owalu twarzy czy policzków).

  Przeciwwskazania: skłonność do powstawania blizn przerostowych i stanów zapalnych skóry, nadwrażliwość na kwas hialuronowy, czynna choroba nowotworowa, okres ciąży i karmienia piersią, niewyrównana ciężka choroba układu krążenia, oddechowego lub dokrewnego np. cukrzyca, niewydolność krążeniowo – oddechowa, aktywna opryszczka.

  Skutki uboczne
  Bezpośrednio po zabiegu – występuje zaczerwienienie i obrzęk, który może się utrzymywać przez 1 – 3 dni. Niekiedy po zabiegu uwidaczniają się zasinienia (trwają do kilku dni), ale od następnego dnia po zabiegu można je już całkowicie maskować makijażem.

  Cena: zobacz cennik usług kosmetycznych